wrz 15 2022

Daj swojej piance drugie życie - prawie wszystko można naprawić

Neopren do dość wrażliwy materiał, a w T1 raczej nie ma zbyt wiele czasu, więc uszkodzenia pianek triathlonowych to dość powszechna rzecz. Zadrapania, pęknięcia, rozdarcia — trudno tego uniknąć, ale dobra wiadomość jest taka, że z większością tych rzeczy można sobie poradzić.  

wrz  15  2022
Więcej
wrz 01 2022

Pianka triathlonowa na skuter - dlaczego nie?

Spędzanie wolnego czasu nad wodą nie zawsze musi wiązać się z pływaniem. Windsurfing, żeglowanie, kitesurfing, skuter wodny czy sup to aktywności, które są związane z wodą i często można je uprawiać nawet bez zanurzenia palca i przy zmiennej pogodnie. 

Jednak, aby w pewnym sensie uniezależnić się od warunków atmosferycznych, warto postawić na dodatkowe wyposażenie i w tym przypadku pianka triathlonowa może okazać się doskonałym rozwiązaniem.

wrz  01  2022
Więcej
sie 10 2022

Pompowana bojka asekuracyjna - jak wybrać?

Pompowana bojka asekuracyjna to na szczęście coraz częściej spotykane wyposażenie pływaków-amatorów. Ma ona do spełnienia jedną najważniejszą funkcję, czyli bezpieczeństwo, ale przy okazji może być wykorzystana również do innych celów. 

Z tego wpisu dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę wybierając bojkę asekuracyjną, co można pominąć i jaki kolor najlepiej wybrać. 

sie  10  2022
Więcej
lip 18 2022

Jak dbać o piankę triathlonową?

Pianka triathlonowa to bardzo ważna część wyposażenia każdego triathlonisty. Oczywiści pływanie na każdym z dystansów od super sprint do pełnego mam najmniejszy w ostatecznym wyniku, ale ze względu na to, że właśnie tam rozpoczyna się rywalizacja i większość zawodników nie czuje się pewnie w wodach otwartych, to warto zadbać, aby bez "przygód" wejść na suchy ląd.

Z tego wpisu dowiesz się jak najlepiej zadbać o swoją piankę tak, aby służyła nam jak najdłużej i jednocześnie, żeby w pełni wykorzystać jej możliwości podczas odcinka pływackiego w triathlonie czy startu w zawodach pływackich na wodach otwartych. 

lip  18  2022
Więcej
lip 03 2022

Co jeść w tygodniu poprzedzającym start w triathlonie?

Jedzenie jest paliwem, które ma ogromne znaczenie podczas wyścigów, szczególnie na długich dystansach. Z tego wpisu dowiesz się jak najlepiej odżywiać się w tygodniu poprzedzającym wyścig tak, aby wystartować z "pełnymi zbiornikami"

lip  03  2022
Więcej
cze 18 2022

Jak trenować do pierwszego triathlonu?

Z tego wpisu dowiesz się jak przygotować się do pierwszego startu w triathlonie i jednocześnie dostosować Twoje zaangażowanie treningowe do aktualnego stylu życia. Co powinieneś zmienić, a co tylko skorygować? 

cze  18  2022
Więcej
cze 05 2022

Pianka triathlonowa dla początkujących

Z tego wpisu dowiesz się, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając swoją pierwszą piankę. Nawet jeśli masz już za sobą swój debiut, to warto pamiętać, że nie ma dwóch takich samych startów, więc warto być przygotowanym na różne warunki. 

cze  05  2022
Więcej
maj 20 2022

Budżetowy start w triathlonie

Z tego wpisu dowiesz się, w jaki sposób można przy ograniczonym budżecie zadebiutować w triathlonie tak, a w przypadku zmiany zainteresowań nie obawiać się kolejnego wzrostu stóp procentowych.

maj  20  2022
Więcej
kwi 26 2022

Górskie triathlony w Polsce

Z tego wpisu dowiesz się o najbardziej popularnych górskich triathlonach, w których możesz wystartować w Polsce. 

kwi  26  2022
Więcej