sty 09 2023

Regeneracja na gorąco

Sauna to bardzo popularna sposób relaksacji, a dla sportowców regeneracji. Wysoka temperatura oczyszcza organizm, a specyfika tego miejsca pozwala na wyciszenie i uspokojenie myśli po intensywnym okresie. Z tego wpisu dowiesz się jak najlepiej wykorzystywać dobrodziejstwa sauny.  

sty  09  2023
Więcej
gru 14 2022

Triathlonowe prezenty pod choinkę

Nie da się tego ukryć, że większość triathlonistów to gadżeciarze i nic tak ich nie cieszy, jak kolejna zabawka, którą można wykorzystać podczas treningów czy ewentualnie tylko pochwalić się przed kolegami. Z drugiej strony szafa triathlonisty to studnia bez dna i raczej nie można liczyć na to, że kiedykolwiek nastąpi moment pełnego nasycenia. Zresztą producenci też nie dają łatwo za wygraną i co chwilę dorzucają do swojej oferty rzeczy, dzięki którym będzie można urwać kolejne sekundy.

Z tego wpisu można dowiedzieć się jaki prezent świąteczny wybrać dla naszego triathlonisty i jednocześnie nie popaść w długi, które w ostatnim okresie bywają dość uciążliwe.

gru  14  2022
Więcej
lis 25 2022

Sklep triathlonowy wraca do Warszawy

Różne rzeczy można mówić na temat naszej stolicy, ale nigdy nie brakowało tu amatorów ścigania się płynąc, jadąc na rowerze, a na koniec jeszcze biegnąc. Jednak dużo gorzej jest już z dostępnością sklepów stacjonarnych o profilu ukierunkowanym na triathlon, gdzie oprócz tego, że zaopatrzysz się w podstawowy sprzęt, to również dowiesz się jak najlepiej przygotować się do startu. 

lis  25  2022
Więcej
paź 24 2022

Pływanie w chłodnych wodach - czepek neoprenowy

Czepek neoprenowy to doskonałe rozwiązanie dla osób wrażliwych na pływanie w chłodniejszych wodach i jednocześnie niezbędny element dla wszystkich, którzy chcą korzystać z wód otwartych od wczesnej wiosny do później jesieni. Z tego wpisu dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę, zanim wybierzesz Twój pierwszy czepek neoprenowy.

paź  24  2022
Więcej
paź 10 2022

Trening na trenażerze

Dzień coraz krótszy, a i aura bywa zmienna i nie zawsze zachęca, aby wyjść i pokręcić na zewnątrz.  Trenażer wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Z tego wpisu dowiesz się jak trenować na trenażerze rowerowym oraz jakie są główne wady i zalety tego urządzenia, a także, o czym warto pamiętać kiedy zdecydujesz się na jazdę w miejscu.

paź  10  2022
Więcej
wrz 22 2022

Co to jest trenażer rowerowy?

Trenażer rowerowy — urządzenie, którego sprzedaż w czasie ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 biła rekordy, co doprowadziła do sytuacji, kiedy był to produkt, na który trzeba było polować. 

Z tego wpisu dowiesz się, jakie są jego najważniejsze funkcje, a przede wszystkim, jakie są typy trenażerów i czym się różnią. Sam ocenisz czy coraz większa popularność tego urządzenia to konsekwencja ograniczeń pandemicznych i konieczność trenowania w domu, czy jednak doskonałe uzupełnienie treningów realizowanych w konwencjonalny sposób.  

wrz  22  2022
Więcej
wrz 15 2022

Daj swojej piance drugie życie - prawie wszystko można naprawić

Neopren do dość wrażliwy materiał, a w T1 raczej nie ma zbyt wiele czasu, więc uszkodzenia pianek triathlonowych to dość powszechna rzecz. Zadrapania, pęknięcia, rozdarcia — trudno tego uniknąć, ale dobra wiadomość jest taka, że z większością tych rzeczy można sobie poradzić.  

wrz  15  2022
Więcej
wrz 01 2022

Pianka triathlonowa na skuter - dlaczego nie?

Spędzanie wolnego czasu nad wodą nie zawsze musi wiązać się z pływaniem. Windsurfing, żeglowanie, kitesurfing, skuter wodny czy sup to aktywności, które są związane z wodą i często można je uprawiać nawet bez zanurzenia palca i przy zmiennej pogodnie. 

Jednak, aby w pewnym sensie uniezależnić się od warunków atmosferycznych, warto postawić na dodatkowe wyposażenie i w tym przypadku pianka triathlonowa może okazać się doskonałym rozwiązaniem.

wrz  01  2022
Więcej
sie 10 2022

Pompowana bojka asekuracyjna - jak wybrać?

Pompowana bojka asekuracyjna to na szczęście coraz częściej spotykane wyposażenie pływaków-amatorów. Ma ona do spełnienia jedną najważniejszą funkcję, czyli bezpieczeństwo, ale przy okazji może być wykorzystana również do innych celów. 

Z tego wpisu dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę wybierając bojkę asekuracyjną, co można pominąć i jaki kolor najlepiej wybrać. 

sie  10  2022
Więcej
lip 18 2022

Jak dbać o piankę triathlonową?

Pianka triathlonowa to bardzo ważna część wyposażenia każdego triathlonisty. Oczywiści pływanie na każdym z dystansów od super sprint do pełnego mam najmniejszy w ostatecznym wyniku, ale ze względu na to, że właśnie tam rozpoczyna się rywalizacja i większość zawodników nie czuje się pewnie w wodach otwartych, to warto zadbać, aby bez "przygód" wejść na suchy ląd.

Z tego wpisu dowiesz się jak najlepiej zadbać o swoją piankę tak, aby służyła nam jak najdłużej i jednocześnie, żeby w pełni wykorzystać jej możliwości podczas odcinka pływackiego w triathlonie czy startu w zawodach pływackich na wodach otwartych. 

lip  18  2022
Więcej